Що таке акупунктура? Що таке рефлексотерапія?

433311_11254nothumb500

Голкорефлексотерапія (голковколювання , акупунктура , чжень- цзю -терапія) надає наступні ефекти: болезаспокійливий , поліпшення мікроциркуляцію в органах і системах , нормалізація АТ , функції мозку і серця , підвищення імунітету і резистентності до інфекцій , седативну та антидепресивну дію. Голкорефлексотерапія практично не має протипоказань і не викликає побічних явищ , характерних для лікарської терапії.

Метод рефлексотерапії , один з найбільш давніх  лікувальних методів , має тривалу і цікаву історію. Вперше згадки про акупунктуру і припікання зустрічаються в літературних джерелах VI в . до н.е. Один з розділів класичного керівництва по китайській народній медицині , що відноситься до III в . до н.е. , присвячений різним питанням чжень- цзю — терапії. Особливо великий розвиток голковколювання та припікання отримують в період VI -XI ст. н.е. — В цей час в Китаї видаються численні керівництва , навчальні посібники , атласи . Китай стає світовим центром вивчення і поширення рефлексотерапії ; сюди для оволодіння цим методом приїжджають лікарі з інших країн Сходу.

Рефлексотерапія являє собою особливу методику впливу на активні точки тіла, звані також акупунктурними. Цей незвичайний метод лікування існує вже більше двох тисяч років. Він зародився в Китаї, але зараз з успіхом використовується фахівцями по всьому світу.

Що ж таке акупунктурная точка?

З цього приводу було проведено сотні експериментів. Про сутність активної точки і механізмах лікувальної методики до цих пір йдуть суперечки серед учених. Було запропоновано кілька десятків гіпотез, деякі з них спростовані.

Коротко про механізми  рефлексотерапії, сучасні та древні.

На сьогодні не викликає сумніву той факт що рефлекторний механізм. Організований по чіткому соматотопічному принципу, являється головним діючим початком  рефлексотерапії (Р.А. Дуринян, 1983). Специфічною особливістю саме голковколювання, що відрізняє його від інших видів рефлекторної і фізичної терапії. Являється те, що при голковколюванні подразненняя охоплює на відносно малу зону зону акупунтурної точки. Для розуміння суті сучасного терапевтичного акупунтурної дії лікування необхідно мати уявлення про загальні філософські уявлення древності китайської культури. Китай унікальна країна, стабільність існування якої пов’язана з головними ідеями – єднанням людини і природи, гармонії тріади – небо, земля, людина. В традиційній китайській медицині знаходить пояснення в теорії «інь-ян», і «у – син» (п’яти першоелементів), які визначають формулу буття світу.

Найважливіші елементи клінічної практики древніх цілителів пов’язані з цілою концептуальною системою чжан-фу (цзан-фу) з вченням про меридіани і енергії чі (кі, або ци). В практичній медицині теорія інь-ян, перепліталась з ученням п’яти елементів світосприйняття – (у сін), тобто вводиться елемент розвитку і його матеріальних форм.

Китайські мудреці з’єднували сукупність точок в умовні лінії, так звані меридіани, кожен з яких відповідає за певний орган.

На початку свого існування методика включала в себе трохи способів впливу на активні точки: голковколювання, припікання, точковий і лінійний масаж. Але паралельно з розвитком науки і техніки вони доповнилися електропунктурна, фармакопунктура, лазерним впливом та іншими різновидами.

Лінійний масаж являє собою вплив на акупунктурні точки кінчиками пальців. Ця методика, як і точковий масаж, не має відношення власне до масажу, і ставити їх на одну і ту ж ступінь неграмотно. Різниться навіть призначення: лінійне і точковий вплив направлено на акупунктурні точки, а власне масаж — в першу чергу на м’язи.

Лінійним масаж називається тому, що рухи по тілу кінчиків пальців здійснюються в певних напрямках, лініями. Це обумовлено тим, що метою тут стає той чи інший меридіан.

Точковий массаж.Точковий масаж більш локалізований, він складається в натисканні на точки певним чином.

Перелік захворювань, при яких в Китаї застосовуються голкотерапія і припікання, дуже великий. Він охоплює майже всі захворювання внутрішніх органів, нервові хвороби, психічні та інфекційні хвороби. Крім того, ці методи дуже ефективні як симптоматичне лікування: їх застосовують при болях різного походження, блювоті, запамороченні, безсонні і інших хворобливих симптомах. Нарешті, акупунктури і припікання розглядаються в Китаї як потужні профілактичні засоби, що попереджають розвиток захворювань, що підтримують працездатність, продовжують життя.

large_Article.icon

Проводить сеанси традиційної класичної акупунктури, (аурікулопунктури)  рефлексотерапевт, кандидат медичних наук, невролог, нейрофізіолог  Олексюк-Нехамес Алла Григорівна

Сеанси акупунктури та припікання приводять до покращення загального стану організму, проявляють лікувальну дію при  захворюваннях центральної нервової системи, невритах, радикулітах, психосоматичних станах, функціональних розладах, тобто при неврозах та пограничних станах, захворюваннях внутрішніх органів.

Вартість сеансів  вирішується після проведення огляду та пульсодіагностики, або апартної (електрофізіологічної) діагностики.

запис по телефону: 0677452596, 0668912987, 0938437685

запитання: olekalla@gmail.com

 

Об авторе admin

закінчила Львівський медичний інститут в 1995 році, за спеціальністю лікарська справа, лікар вищої категорії, невролог нейрофізіолог, кандидат медичних наук, викладач, невролог, нейрофізіолог, рефлексотерапевт автор понад 92 друкованих робіт, 1 електронної книги, декількох інформлистів, учасник конфренцій та симпозіумів.
Метки: , . Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий