особливості наукового доробку автора

Олексюк-Нехамес Алла Григорівна

канд.мед.наук,  автор 90 наукових друкованих робіт , 6 рац. пропозицій 4 інформлистів, 1 патент, автор електронного підруSKL0131чника.

к.м.н., лікар невролог, нейрофізіолог, рефлексотерапевт Олексюк-Нехамес А.Г. являється  членом  Української асоціації по вивченню болю, членом Асоціації нейрофізіологів України- посилання на сайт: — http://klnf.org/associations/members/1/6/0#, та членом лікарського товариства

(УАБИ) сертифікат № 0074, від 28.01.2011 р.

 1.            Автор електронного підручника: «Курс лекцій по клінічній неврології для лікарів загальної практики» Авторське свідоцтво  №15846 від 27.02.2006 року

1.     рац. пропозиції:

Посвідчення на рацпропозицію №1,  дата подання 3.02.2009 року до БРТВ Військово-медичного клінічного лікувального центру Південного регіону «Спосіб лікування неврологічних ускладнень цукрового діабету»,  автор Олексюк-Нехамес А.Г., співавтори: Стоянов О.М.

2.      Посвідчення на рацпропозицію №3, дата подання 25.12.2009 року до БРТВ Військово-медичного клінічного лікувального центру Південного регіону «Спосіб діагностики діабетичних енцефалопатій»,  автор Олексюк-Нехамес А.Г., співавтори: Стоянов О.М.

  3.      Інформаційний лист про нововведення в системі охорони здоров’я «Спосіб лікування діабетичних поліневропатій», автор: Олексюк-Нехамес А.Г. «№309 – 2009» співавтори Стоянов О.М.

 4.      Інформаційний лист про нововведення в системі охорони здоров’я  «Спосіб лікування тремору та немоторних нейровегетативних дизфункцій»   видано до друку 28.04.2011 року. автор Олексюк-Нехамес А.Г. (співавтори:Стоянов. А.Н., Вастьянов Р.С., Храмцов Д.Н.)

 4.Деклараційний патент на винахід «Спосіб до клінічної діагностики початкових проявів цереброваскулярної хвороби» 56879 А надруковано в бюл. №5 15.05.2003 р. співавтори: Шевага В.М., Андріюк Л.В. Олексюк-Нехамес А.Г.

 5.Посвідчення на рац. пропозицію: «Діагностика початкових проявів недостатності кровопостачання мозку за допомогою визначення у проявах недостатності хворих активності нуклеаз сироватки венозної крові» № 1761 від 20.02.2002.автор: Олексюк-Нехамес А.Г.,  співавтори: Паєнок А.В.

 6. Посвідчення на рац. пропозицію: «Корекція неврологічного дефіциту при початкових проявах недостатності кровопостачання мозку на тлі атеросклерозу у поєднані з артеріальною гіпертензією» № 1760 від 20.02.2002.автор: Олексюк-Нехамес А.Г.,  співавтори: Паєнок А.В.

 7. Посвідчення на рац. пропозицію: »Діагностика початкових проявів недостатності кровопостачання шляхом визначення рівня середніх молекул» № 1762 від 20.02.2002.автор: Олексюк-Нехамес А.Г.,  співавтори: Паєнок А.В.

 

Методика електронейроміографії у дослідженні функції нервово-м’язової передачі (проведення проб: «ритмічної стимуляції» і «тетанізації»)

 img3bк.м.н.  Олексюк-Нехамес А.Г.

Вивчення нервово-м’язової передачі цікавить клініцистів у випадку діагностики патологічних станів, що супроводжуються м’язовою слабістю. у нормі “страхуются” так називаним фактором надійності.

Основна суть даного процесу в у тому, що у відповідь на перший стимул у синаптическую щілина викидається приблизно в 5 разів більше АХ (ацетилхоліну), чим це необхідно для запуску РУ поляризації постсинаптичної мембрани, на якій, у свою чергу, нараховується майже в 15 разів більше холінорецепторів, ніж потрібно для адекватної передачі імпульсу.

 підраховано, що для нормальної роботи нервово-м’язового синапу досить 30% збережених рецепторів, а патологічна м’язова стомлюваність починає виявлятися при випаданні функції 80% і більш холінорецепторів постсинаптичної мембрани.

В основі патогенезу розладів нервово-м’язової передачі лежать механізми порушення рецепції АХ (характерні для міастенії, у тому числі неонатальної, для аутоімуних захворювань) і процеси, що утрудняють секрецію медіатора інтоксикації: ботулізм, стовбняк, гіпокальціємія, гіпермагніємія.

Існують і більш складні варіанти патогенезу, коли, поряд з порушенням виходу АХ у синаптичну щілина, ушкоджений і процес його рецепції, що спостерігається, наприклад, при онкологічних захворюваннях (синдром Ламберта-Ітона).

Знання цих патогенетичних факторів лежить в основі диференціальної ЕМГ-діагностики порушень нервово-м’язової передачі.

 Згідно з думкою Л.О.Бадаляна, И.А.Скворцова (1986), “основним методом, що дозволяє виявити початкові стадії патологічної стомлюваності м’язів, є ритмічна стимуляція нерва серіями супрамаксимальних стимулів тривалістю від 1 до 5 з і інтервалами між серіями 10 с. Дослідження продовжується не меньше 2 хв. (Рис. 1.15)

Реєстрацію потенціалів роблять при малій швидкості розгорнення, що полегшує співставлення амплітуд М-відповідей. Частоту стимуляцій збільшують від серії до серії від 3 до 50-100 у 1 с.