Депресія, опис, клініка, особливості

62613992_1281589586_feelingbad

К.м.н. невролог нейрофізіолог  Олексюк-Нехамес Алла Григорівна (запитання 0677452596).

Депресія. Слово «депресія» — (від лат. «Depressio» — придушення, пригнічення) означає стан людини описаний як занепад душевних і фізичних сил.   У сучасному світі важко знайти людину незнайому з депресією. Сьогодні навіть діти знають що таке депресія на власному досвіді. Через швидкий ритм, в якому живе більшість мешканців міст, через численні труднощі, пов’язані з бурхливим економічним розвитком сучасної цивілізації, багато людей визначають для себе самі різні причини, з яких виникає ця сама депресія.Називають нервове виснаження, як наслідок дуже напруженої роботи, або зраду, а то й загибель близької людини. Є такі, для кого депресія — Боже прокляття, кара за гріхи і більш екзотичні причини. Наприклад, гаряче улюблене багатьма психіатрами (для яких масова депресія є непоганим видом бізнесу) — порушення хімічного балансу окремих речовин в організмі. Депресивний синдром буває при неврозах (невротична депресія), при психозі за назвою «реактивна депресія» (який буває після важких психічних травм), маніакально-депресивному психозі (МДП — психічному захворюванні при якому без видимих причин бувають депресивні стани чи маніакальні — з підвищеним чи настроєм чергуються обидва види), шизофренії, епілепсії, органічних захворюваннях головного мозку, алкоголізмі.Як проявляється депресія
Необхідно знати, що прояви депресії можуть бути дуже різноманітними. Це залежить від форми захворювання. Депресії іноді виникають у вигляді одиничних епізодів хвороби. Іноді вони носять хронічний характер і супроводжуються загостреннями.Для трьох останніх захворювань характерний дисфорія — сумно-злісний настрій.В емоційному плані, чоловік під час депресії завжди переживає почуття пригніченості, безнадії та безпорадності. Він звинувачує себе у всіх своїх проблемах, втрачає інтерес до зовнішньої активності. Він напружений і знаходиться в постійному очікуванні біди. Підвищується дратівливість, знижується упевненість в собі. Можна сказати, що людина втрачає інтерес до життя і всіх її задоволень. У нього відзначається зниження психічної і рухової активності та байдужість до навколишнього світу. До фізичних проявам даного захворювання можна віднести слабкість, відчуття хронічної втоми, зниження апетиту і сексуальних потягів, виникнення запорів та безсоння, яка найбільш характерна для ранкових годин. Але іноді виникає і зворотний ефект, коли людина навпаки, увесь час хоче спати і їсти. Все це говорить про психосоматичної природі депресії. У деяких випадках спостерігаються больові відчуття й дискомфорт в різних частинах тіла. У деяких пацієнтів виникає навіть порушення ясності або ефективності мислення. Іноді такі люди можуть видатися навіть не зовсім нормальними, але це не так. Їм стає важко зосередитися на чомусь, виникають песимістичні думки про марність життя й про власну непотрібність. У такої людини пропадає бажання спілкуватися з оточуючими, Під час депресії люди зазвичай починають набагато уважніше ставитися до свого внутрішнього світу.Людина, що знаходиться в депресії, відчуває іпохондричні тривогу. У нього завжди сильно змінюється самооцінка. Все це може призвести до зловживання алкоголем або рішенням приймати наркотики. Щоб лікар поставив діагноз «депресія», частина цих симптомів повинна зберігатися не менше двох тижнів. Причини депресії. Сучасна медицина виділяє біологічні, психологічні і соціальні причини цього захворювання. До біологічних причин можна віднести специфічні порушення нейрохімічних процесів. В організмі порушується обмін нейромедіаторів, таких як серотонін, норадреналін, ацетилхолін та ін Ці порушення бувають і спадковими.Психологічних факторів може бути кілька. Перш за все, у деяких людей буває особливий стиль мислення. Вони бачать себе і своє життя виключно в негативному світлі.Причиною депресії можуть стати і відносини в родині, коли присутня надмірна критика та підвищено рівень конфліктності. Призводить до депресій і підвищена кількість стресогенних життєвих ситуацій: смерть близьких, розлучення і т.п. Важливим фактором є також соціальна ізоляція, коли у людини дуже мало теплих, довірчих контактів і він не отримує достатньої емоційної підтримки.
До соціальних факторів прийнято відносити занадто швидкий темп сучасного життя і підвищений рівень її стрессогенности. У сучасному суспільстві існують висока конкурентність і соціальна нестабільність.
Як вилікувати депресію. Перш за все, потрібно знати, що сама собою депресія навряд чи пройде. Люди повинні пам’ятати, що депресія — це хвороба, а не просто поганий настрій. Її необхідно лікувати. Займається цим лікар-психіатр. Лікувати депресію простіше всього на ранніх стадіях, як і будь-яке інше захворювання. Чим раніше фахівець поставить діагноз і призначить лікування, тим швидше піде одужання. Невилікуваний депресія часто приймає важку форму, що приводить до суїциду.
Сучасний підхід до лікування депресій включає в себе цілий комплекс різних методів біологічної та психотерапії. Біологічна терапія має на увазі як медикаментозне, так і інші види лікування. Щоб лікування дало результати, пацієнт повинен строго слідувати всім розпорядженням фахівця, дотримуватися режиму терапії, регулярно відвідувати лікаря. Не варто соромитися походів до психіатра, адже він дійсно зможе допомогти пацієнту позбутися депресії. Медикаментозне лікування зазвичай є невід’ємною частиною лікування депресії. Лікують депресію за допомогою антидепресантів. Багато хто вважає все психотропні засоби небезпечними і уникають їх прийому навіть в разі потреби. Однак антидепресанти нового покоління набагато краще переносяться пацієнтами, практично не мають побічних ефектів і є безпечними. Дуже важливо, що дані препарати не викликають звикання. Але завжди необхідно строго дотримуватися дози, встановленої лікарем. На додаток до медикаментів, застосовується також і психотерапія. Цей метод передбачає активну роль пацієнта в процесі лікування. Спеціаліст вчить хворих справлятися зі своїми переживаннями, не впадаючи в депресію. Психотерапія показує відмінні результати в лікуванні депресій. Найефективнішими її методами є: психодинамічна, поведінкова і когнітивна психотерапія.

Об авторе admin

закінчила Львівський медичний інститут в 1995 році, за спеціальністю лікарська справа, лікар вищої категорії, невролог нейрофізіолог, кандидат медичних наук, викладач, невролог, нейрофізіолог, рефлексотерапевт автор понад 92 друкованих робіт, 1 електронної книги, декількох інформлистів, учасник конфренцій та симпозіумів.
Метки: . Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий